روش های استخراج بیت کوین با برق خورشیدی

روش های استخراج بیت کوین با برق خورشیدی

شرکت بهینه سازی انرژی کیاشید در زمینه نیروگاهی و برق فعالیت دارد و این شرکت ارائه دهنده اخبار و مقالات معتبر و رسمی در زمینه اهمیت مصرف برق در استخراج می باشد.

اهمیت مصرف برق در استخراج

مصرف برق یکی از مهم ‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در محاسبه میزان سودآوری استخراج است و استخراج‌کنندگان علاوه بر هزینه خرید دستگاه استخراج باید نیم‌ نگاهی نیز به قبض برق ماهیانه خود داشته باشند.

بیشتر کشورهای شناخته ‌شده برای ماینینگ مانند چین، ایسلند و کانادا بیشتر برق مورد نیاز دستگاه‌های استخراج فعال در کشورشان را به صورت تجدیدپذیر و سبز تامین می‌کنند.

در حال حاضر ، ماینرهای معینی در چین و کانادا از هیدرو نیرو برای جبران هزینه های برقی استفاده می کنند و سایر بهره برداران ماینر نیز از قدرت زمین گرمایی کم هزینه در ایسلند نیز استفاده می کنند. اما آندر تنها شخصی نیست که ایده بهره برداری از دارایی های دیجیتال با انرژی خورشیدی را بیشتر کند. بسیاری از مردم این مفهوم را تبلیغ می کنند در حالی که hashrate SHA-256 به صورت نمایی صعود می کند و اپراتورها را به سمت راه حل های انرژی سبز تر سوق می دهد.

به عنوان مثال ، در تاریخ 1 ژوئیه 2017 ، مردی از سن دیگو شرح داد که چگونه با بیست و پنج کارگر S9 داخل گلخانه های خود در بیابان کاوش می کند. به گفته این استخراج کننده بیت کوین کویری سن دیگو ، او همه چیز را با استفاده از انرژی خورشیدی و باتری ، 100٪ شبکه را غیرفعال کرد و گفت که “سودآور است.” هزینه اجاره زمین ، موقعیت جغرافیایی و اندازه نصب خورشیدی. برآوردهای اخیر نشان می دهد که به طور متوسط   یک مزرعه خورشیدی معمولی می تواند سالانه بین 21.250 تا 42.500 دلار در هر جریب تولید کند.

جهت تامین برق خورشیدی فارم استخراج ارز دیجیتال را به عنوان مثال به موارد زیر نیاز است.

موارد لازم برای تامین برق خورشیدی فارم  

برای 10 عدد ماینر 2000 واتی که بصورت 24 ساعته درحال ماینینگ باشد نیاز به :

30 عدد اینورتر شارژر 5 کاوا 

362 عدد پنل خورشیدی 330 وات 

84 عدد باتری 120 آمپر ساعت دیپ سایکل

مزایای این سیستم : 

*امکان استفاده از برق سه فاز در فارم بیت کوین

**امکان اتصال به شبکه برق شهری و یا ژنراتور به عنوان منبع اضطراری

 ***هزینه های جانبی کم

****بدون پرداخت قبض و یا حق انشعاب برق و همچنین بدون نیاز به زیر ساخت هایی همچون تیر برق و…

معایب این سیستم

-هزینه تمام شده بالا – (حدوداً 1.350.000.000 تومان=یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان)

در این طرح شما می توانید با مجوز شرکت توزیع شهر خود قرارداد فروش تضمینی برق خورشیدی امضا کنید

بعد از امضا قرارداد خرید تضمینی شما می توانید به اندازه 2 برابر ظرفیت کنتور موجود در محل نیروگاه خورشیدی احداث کنید. و در روز برق تولید شده را به شبکه برق بفروشید و شب دوباره برق را از شبکه خرید کنید.

با این کار شما علاوه بر درآمد استخراج بیت کوین دارای درآمد فروش برق پاک به شبکه هم می شوید.

سود سرمایه گذاری نیروگاه خورشیدی در قیاس با سود بانکی 33 درصد می باشد. این یعنی بازگشت سرمایه حدود 3 الی 4 سال ….

انرژی های تجدید پذیر

انرژی خورشیدی، زمین‌ گرمایی، برق‌ آبی و باد جزو انرژی های تجدید پذیری هستند که می توان با استفاده از آن ها اقدام به استخراج بیت کوین در منزل نمود. و یا به قولی استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی را انجام داد. استفاده از این روش ها هیچ ضربه ای هم به محیط زیست نمی زند. شاید استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی طبق آن چه گفتیم چندان هم سود آور نباشد. ولی اگر چنین سیستمی در ابعاد وسیع تری پیاده شود. حتما کسب و کار متوسط رو به بالایی خواهد بود. همچنین می توانید با فروش برق تولید شده از این سیستم هم کسب در آمد کنید. اما با این حال به نظر می رسد که صرفه ی استفاده از استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی بیشتر است.

اما امید واریم در سال های آتی قیمت پنل ها و باطری های خورشیدی کاهش یابد. تا بتوان راحت تر در این زمینه سرمایه گذاری نمود. به این ترتیب ایران هم می تواند یک قطب استخراج بیت کوین در دنیا معرفی شود. حیف است که با وجود چنین پتانسیل هایی برای تولید برق کشور مان از آن منع شویم. فقط به خاطر این که سرمایه گذاری اولیه ی آن مقرون به صرفه نبوده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.